Işıltılı Bir Gün

 

Antalya’da yaşayan blog yazarları arkadaşlarımla güzel bir gün daha geçirdik.

Günümüz güzel bir mekânda yaptığımız kahvaltı ile başladı. Ardından, bu etkinliği bizim için üstlenen Detay Diamond yetkilisi Cem Bey’in, bizler için hazırladığı sunumu dinledik. Sunum, pırlantanın yeryüzüne çıkışından, birbirinden güzel mücevherlerde yerini almasına kadar yaşadığı zorlu serüveni anlatıyordu. Çok ilgi çekici bir sunumdu ve farklı şeyler öğrendim.

Detay Diamond tüm detayları düşünerek pasta bile yaptırmıştı bizler için. Pastamızı da afiyetle yedik. Sohbetler, yeni blog yazarları ve takipçiler ile tanışmalar derken, zamanın farkına bile varamadığımız neşeli bir günü ardımızda bıraktık. Bu güzel günü üstlenen Detay Diamond’a ve etkinliği organize eden sevgili arkadaşım, aynı zamanda Mutfak Felsefem bloğunun yazarı, Hatice Hanım’a çok teşekkür ederim.

Sizlere Detay Diamond’ın bu büyüleyici sektördeki konumundan bahsetmek istiyorum.

Detay Diamond, pırlanta taş ve mücevher sektörüne 2001 yılında toptancı ve üretici bir firma olarak adım atmıştır. Bölgedeki mücevher mağazalarının pırlanta taş ihtiyacını karşılamanın yanı sıra, dünya trendlerini yakından takip ederek kendi özel koleksiyonlarını üretmektedir. Kurulduğu günden bu yana, fark detaylarda gizlidir ilkesiyle hareket eden Detay Diamond, kalite politikasını bu ilkeye dayandırmaktadır. Amacı tutarlı ve kaliteli hizmeti, sürekli müşteri memnuniyeti sağlayacak şekilde sunmak, standartlarını kesintisiz olarak yükseltmektir.

detay diamond post foto

Rekabette fark yaratmak için eğitim şart düşüncesiyle, Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliği ile Detayart Gemmology Academy’i kuran firma, pırlanta uzmanlık eğitimleri vermektedir.

Doğanın gerçek bir mucizesi olan pırlanta ve pırlantalı mücevherleri, en son teknoloji ekipmanları ve eğitimli kadrosuyla inceleyerek uluslararası standartlara göre sertifikalandıran DGA Laboratuarı ile hizmetlerine bir yenisini eklemiştir.

Neşeli Tatlarım facebook sayfasına buradan da ulaşabilir ve yeni yazı ve tariflerimden anında haberdar olabilirsiniz.

Mutlu günler diliyorum…

6 Yorumlar

Bir cevap yazın