HAKKIMDA


Akdeniz üniversitesi mimarlık fakültesi, peyzaj mimarlığı bölümünden mezun oldu. 

Haliç Üniversitesi Yemek Stilistliği ve Fotoğrafçılık Bölümünde Öğretim Görevlisi

Fotoğraf tutkusu mimarlık yaptığı esnada başladı.

2011 yılında mutfak bilgilerini de dijital ortamda paylaşmaya başlamış ve yıllar içerisinde bir çok ulusal yemek yarışmasında finalist olarak yarışmış, ödüller kazanmıştır.

​Yemek fotoğrafçılığına kendi küçük stüdyosunda başlayan Tuba Özçakmak, şimdilerde bir çok firma için uzun dönem ve kısa dönem projelerle görsel ve yazılı içerik de hazırlıyor.

Yemek ve ürün fotoğrafçılığının önce tutkusu ardından mesleği haline gelmesinde, hem mutfak merakı hem de mimarlık eğitiminin büyük etkisi olduğu şüphesiz.

​​5 yıldır online ve yüz yüze yemek ve ürün fotoğrafçılığı eğitimleri düzenleyen Tuba Özçakmak'ın yüzlerce grup ve özel eğitim sınıfından binlerce öğrencisi olmuştur.

Kısa dönem eğitimler yanı sıra uzun dönem, üniversite onaylı sertifika programı ile piyasaya eğitimli, özgüveni yüksek, bilinçli ve yaratıcı profesyonel yemek fotoğrafçıları kazandırmayı hedeflemektedir.

​Her bir fotoğraf karesinin bir tasarım olduğuna ve yemeğin hikayesini doğru yansıtması gerektiğine inanan Tuba Özçakmak 10 yıldır çok sayıda marka ve işletme ile çalışmış ve çalışmaya devam etmektedir.